IFS

IFS, İşletmelerin verimlilik sorunlarını çözmeye ve iş süreçlerinin yönetimine yardımcı Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) ve Servis Yönetimi (SM) yazılımları geliştiren ve uygulamasını yapan global bir yazılım firmasıdır. Sunduğu ürün ve hizmetler işletmelerin kaynaklarını daha verimli kullanarak daha iyi bir işletme performansı, büyüme ve rekabet avantajı yakalamasını sağlar. IFS, 1983 yılında İsveç’te kurulmuştur ve dünya genelinde 60 ülkede 80 ofiste faaliyet göstermektedir. Dünyada farklı ülkelerde bulunan 6 Ar-Ge merkezinde bir çok endüstri için özel çözümler geliştirmektedir. IFS sahip olduğu sektörel deneyim ile makineden inşaata, savunma sanayinden otomotive kadar bir çok farklı endüstriye hizmet vermektedir.

IFS 1983 yılında İsveç’ te kurulmuştur ve günümüzde aralarında BMW, Volvo, Saab, Lockheed Martin, Amereikan Hava Kuvvetleri, Jotun, Franke gibi firmaların bulunduğu 10.000’den fazla müşteri ve 1.000.000′ dan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. IFS Applications 23 dilde kullanılabilmekte ve çoklu şirket, çoklu döviz ve uluslararası muhasebe yapısına tam destek sağlamaktadır.

IFS Türkiye ofisi ise 2004 yılında kurulmuştur. Türkiye’ de Durmazlar, Dener, Baykal, Nukon, KVK Teknoloji, Petlas, Koska Helva, Makel Elektrik, Çemtaş, Samet Kalıp, Bursa Beton & Çimento, Gülermak, Makyol İnşaat, Teknorot Otomotiv, FNSS Savunma, SKT Otomotiv, Sinpaş İnşaat, Seranit, Müzekart, Dearsan  gibi firmaların bulunduğu farklı sektörlerden 500′ den fazla işletme ve 25 binin üzerinde kullanıcı iş süreçlerini IFS Applications ile yönetmektedir.