Bengi Pekmezoğlu - Dünya Otomotiv Konferansı

Bengi Pekmezoğlu

By 18 Ocak 2018 No Comments

Bengi Pekmezoğlu 1971 yılında Muğla’da doğdu. Orta öğretimi bitirdikten sonra elektronik öğrenimi için İstanbul’a taşındı. Bengi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölünümünden 1993 yılında mezun oldu.
Mezuniyetinin ardından kariyerini proses otomasyonu ve üretim sektörlerinde planladı. Bakım yönetimi, üretim yönetimi, lojistik yönetimi, müşteri hizmetleri yönetimi, operasyon yönetimi görevlerinde edindiği tecrübeler neticesinde şu anda otomasyon sektörünün tek kadın lideri olarak, Omron’da Türkiye ve MENA Bölgesi Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.
20 yıllık profesyonel tecrübesi kendisine günümüz otomotiv, yiyecek ve içecek ile ilaç endüstrilerine odaklanan, makine otomasyonu ve Endüstri 4.0 teknolojilerinde uzmanlaşmış bir Japon yatırımına liderlik eden stratejik bir iş perspektifi ve vizyonu kazandırırken, Türkiye pazarında esnek üretim vizyonunu hayata geçiriyor.
Bengi, vizyoner bir lider olarak, Türkiye ve MENA bölgeleri için, iş sürekliliği, hız ve saydamlık sağlayan daha yüksek kalite ve katma değerli teknolojiler için yüksek hassasiyet sunan akıllı otonom üretim konseptine öncülük ediyor.